[BRUGGE - SPAANSE DRUK]

Hordenanzas echas por los consules de la naçion de Espanna residentes en esta ciudad de Brujas, para los sotopuestos de diçha naçion sobre los seguros u polizas de seguridad
Bruias
por mano de Pedro Clerico
1568
€1.200 - €1.600

In-folio, [viii], XXIX ff. Groot wapenschild op titelpagina, titel en inhoudstafel in ornamentele boorden. Mooie initialen. Gebonden achter de Franse versie: Ordonnances faictes par les consulz de la Nation d'Espaigne, residente en ceste Ville de Bruges, pour les soupposts de ladicte Nation. [viii], 35 ff. Soepele perkamenten band uit de tijd, sporen van sluitlinten Provenance: handschriftelijke ex libris Joost de DAMHOUDER ""sum Jodoci Damhouderii"", erronder met een andere hand: ""nunc Lud. Damhouderii - 1585

Ref. Peeters-Fontainas 905bis. Zeldzaam, slechts 3 ex. in USTC in een publieke instelling (KBR, UGent en Madrid). ""Het betreft de eerste echte codificatie van het zeeverzekeringswezen met Europese draagwijdte. De Brugse codificatie werd uitgewerkt door een commissie die geleid werd door de rijke koopman Gonçalo de Aguilera. Tevens werd beslist de ordonnantie te laten drukken in het Frans en het Spaans. Pieter de Clerck drukte zowel de Franse als de Spaanse editie. Helemaal op het einde volgen ten slotte voorbeelden van zeeverzekeringspolissen, onder meer voor de koopvaardij vanuit Sevilla naar de Amerikaanse kolonies."" Ref. Ludo Vandamme in: Brugge en de Renaissance, van Memling tot Pourbus (1998), p. 193-194

Law