CATS, Jacob

Alle de wercken, zoo oude als nieuwe, van de heer Jacob Cats
Jan Jacobsz Schipper
1658
€240 - €4.000

Folio (37 x 23 cm). Portret van de auteur in titelprent. Elk werk is afzonderlijk gepagineerd. Rijk geïllustreerd met (emblematische) kopergravures (naar A. van der VENNE) en gegrav. titelvignetten, drie andere gegrav. portretten en 3 gegrav. platen b.t. en uitv.: Huwelyx fuyk (marges gescheurd met verlies), Dodelycke uytgang, Sic transit gloria mundi. Typografische titelpagina vakkundig gerestaureerd, soms iets versterkte randen, enkele vlekjes enz. Moderne vol kalfslederen band op eiken platten (gesigneerd Julius, gedateerd 1977), rug met nerven, bronzen sloten, bronsbeslag op de hoeken, titel verguld op de rug

Jacob Cats (1577- 1660). Bevat o.a. Minne-beelden, Houwelijk, Spiegel van den ouden en nieuwen tyt, Ouderdom en buyten-leven, Tachtigh-jarige bedenckingen