GUICCIARDINI, Lodovico

Descrittione di tutti i paesi bassi, altrimenti detti Germania Inferiore
Anversa
Guglielmo Silvio
1567
€1.200 - €1.800

In-folio, [20] + 296 + [19, 1 blanco] pp. Met gegraveerde titel, het portret van Philips van Oostenrijk en op de tegenovergestelde pagina, zijn wapenschild + kaart van de 17 Provinciën in kopergravure (C. D. Hooghe, klein hoekje witte marge hersteld) en 15 kaarten en stadszichten in houtsnede op dubbele pagina (Brabant, Leuven, Brussel, Antwerpen, kathedraal Antwerpen, 's Hertogenbosch, Mechelen, Holland, Amsterdam, Vlaanderen, Gent, Brugge, Ieper, Henegouwen, Luik). Met de kopergravure van het Stadhuis van Antwerpen (katern M). Scheurtje zonder verlies in Kathedraal Antwerpen. Papier egaal vergeeld en enkele roestvlekjes. Oude vol perkamentband met gemarmerde schutbladen (iets gewreven)

Eerste editie van het eerste stedenboek van de Nederlanden. Brunet, vol. II, p. 1806: ""M. Van Hulthem regardait l'édition italienne de 1567 comme extrêmement rare, et de plus comme remarquable, parce qu'elle représente l'état des Pays-Bas en 1560, et que les plans, quoique gravés en bois, en sont très fidèles"". Ex-libris Giulio Piek. Guicciardini Illustratus n° 1, pp. 28-29 ; Adams G-1540