COMMYNES, Philippe de

Cronique & histoire faicte & composée par feu messire Philippe de Commines chevalier, seigneur d'Argenton, contenant les choses advenues durant le regne du Roy Loys unziesme, & Charles huictiesme son filz
Jehan Longis (Guillaume Thiboust)
1549
€240 - €300

In-8°, [1], 248, [7] ff, f. *1 renforcé en queue et lacune comblée au coin sup. Jolie reliure du 19me siècle en veau glacé, plats estampés de cadres à froid et fleurons dorés au angles, dos à nerfs orné à froid, tranches dorées

Ref. Bibl. Belg. C 168