NATALIS, Hieronymus

"Adnotationes et Meditationes in Evangelia quae in sacrossanto missae sacrificio toto anno leguntur; cum evangeliorum concordantia historiae integritati sufficienti"
Antverpiae
Hendricum & Cornelium Verdussen
1707
€300 - €500

In-f°, [10] + 153 gravures + [2] blanco + 636 + [4] pp. Titelpagina gemonteerd op aparte bladzijde. Frontispice (gegraveerde titelpagina) ontbreekt. De 153 mooie gravures b.t. op volle pagina van Bijbelse taferelen zijn gegraveerd door Wierix, J. & A. Collaert en Charles de Mallery, naar de tekeningen van Bernard de Passeri en Martin de Vos. In de tekst zijn talrijke vignetten, in Vlaamse renaissancestijl. Enkele roestvlekjes, vooral in de marges. 19e eeuwse zwarte half-chagrin band. Lichte gebruikssporen aan hoeken en randen

Ex libris Hervé Stalpaert. Ref. Belgica Typographica, 2192; BCNI 16593; Brunet IV, 18; Delen, II, p. 150-155; Funck, p. 366-367, ""Monument de la gravure Flamande"". Mauquoy-Hendrickx, III.I, 1989-2141 & Annex 1. Één van de belangrijkste illustratiemeesterwerken van de Antwerpse school (de eerste editie verscheen in 1594). De taferelen situeren zich in prachtige architecturale kaders in de stijl van de Vlaamse Renaissance of in Italiaans aandoende landschappen. De platen zijn zowel Romeins als Arabisch genummerd. Famous splendid suite of 153 numbered large and detailed engr. Gospel illustrations, by the Wierix brothers at Antwerp (with a number of the engr. made by other artists as M. de Vos, A. Collaert etc.), added to the liturgical Gospel commentary and meditations by the Spanish Jesuit Nadal (1507-1580)