WAUTERS, Ignace-Lieven

Nieuwen verlichter der konst-schilders, vernissers, vergulders en marmelaers
Gend
Philippe Gimblet en gebroeders
1777
€180 - €280

2 vol. in-8°, [6], 263, [9] [16= zeldzaam 'byvoegsel tot dit werk' met leden van academie]; [18], 419 + [12] pp. Verlucht met 2 front. en 4 koperen platen b.t. Hs. herkomst uit de tijd op eerste schutblad, enkele vlekjes, vol kalfslederenbanden uit de tijd (iets gewreven, niet gans uniform)

Ref. Vanderhaeghen, Bib. gantoise 5079. Interessant werk over bereiden van verven, haarkleuring, schilderkunst, schilderen op glas, pastel, levensbeschrijvingen van kunstschilders, vernissen, lakken, graveerkunst, esthetica, onderscheid tussen origineel of kopie enz.