"COCK, Hieronymus; LAMPSONIUS, Dominicus; WIERIX, Hieronymus"

Pictorum aliquot celebrium Germaniae inferioris effigies... Una cum Doctiss. Dom. Lampsonii huius artis peritissimi Elogiis
Antverpiae
Apud Viduam Hieronymi Cock
1572
€2.000 - €3.000

In-folio, [2] ff. et 23 gegraveerde portretten van Nederlandse kunstenaars o.a. Hubert en Jan Van Eyck, Jan Mabuse, Brueghel, enz.; bij elk portret hoort er een gedicht geschreven door Lampsonius. Negen van deze portretten werden door Jan Wierickx gegraveerd (monogram: ""I.H.W. of X.I.""). Het kleurenpalet van portret n° 16 werd met kleuren gehoogd. Titel in mooie typografische omkadering. Enkele roestvlekjes, enkele bleke marginale watersporen, kleine marginale scheur in portret n° 1, kleine scheur in binnenmarge van portret n° 6 zonder verlies, hoekje afgescheurd met licht tekstverlies van portret n° 23 met oude herstelling en bladzijde gedoubleerd, handschriftelijke vermelding in marge titelblad doorgestreept. Vol soepele perkamentband met vermelding van titel op voorplat

De eerste editie werd zonder naam van de uitgever en zonder datum uitgegeven (het adres van de uitgever was: ""Sub intersignio Quatuor Ventorum"" en datum was 1572). Deze editie werd datzelfde jaar uitgegeven (eerste editie, tweede druk ?). De tekst is van de Brugse Dominicus Lampsonius (1532-1599), humanist, dichter en kunstenaar. Hieronymus Cock (c. 1510-1570) had dit werk eerder voorbereid maar stierf alvorens het werd voltooid en uitgegeven. Bibl. Belgica III, p. 665/666 (eerste editie, eerste druk). Funck p. 296. Brunet II, p. 115 (eerste editie, eerste druk). Graesse II, 205. In-folio , [2] leaves, and 23 copper engraved portraits, representing Dutch Artists, such as Hubert and Jan van Eyck, Jan Mabuse, Brueghel etc. Each portrait has a poem in Latin by Lampsonius. 9 of these portraits were signed in the engraving by Jan Wirickx (monogram I.H.W. or X.I.) Title in nice typographic borders. Some minor foxing, marginal dampstaining, small tear in the margin of portrait 1, small tear in the margin of portrait 6, loss of corner of portrait 23 (with some text loss). Pastiche binding, full vellum, title handwritten on the cover. First edition, second impression (?)