FRANCQUART, J. & PUTEANUS, E.

Pompa funebris optimi potentissimiq. principis Albert PII, archiducis Austriae, ducis Burg. Bra. &c
Bruxellae
[Joann. Mommaert]
1623
€600 - €900

In-folio, oblong. [24] pp. Gegraveerde titel (met graftombe, portret van Albrecht, 4 skeletten, 3 leeuwen, enz.) door Cornelis Galle en 62 (van 64 zonder 3 en 4) gravures van C. Galle naar tekeningen van Jacques Francquart (1577-1651). De platen zijn rechtsboven Romeins genummerd, soms met de hand, soms in de plaat. Ze stellen de stoet hoogwaardigheidsbekleders voor, met vlaggen, muziekinstrumenten en prachtig uitgedoste paarden. Soms een vlekje of klein scheurtje. Modern half perkamentband

Eerste editie van dit begrafenisboek van Prins Albrecht (1559-1621). Op de gegraveerde titel ontbreekt nog 'Prostant apud Joannem Mommartium'. Funck p 313; Hollstein VII, Francquart 1-66; Landwehr - Splendid Ceremonies 69