VAN VEEN, Ernest

Kroone der vier hooft-deughden, toe-ghe-eyghent aen [...] Maria
Brussel
Guilliam Scheybels
1667
€340 - €500

"In-8° oblong, 84 pp, gegraveerde titel (Antony van der Does), scheur in de titelpagina, gedoubleerd, stempeltje op verso, reeks van 21 (van 25) ronde emblemen. Ontbreken typografische titelpagina, katern * (opdracht aan Marie Van Veen, beminde dochter) en pp. 59-64. Middelmatig ex: beduimeld, vlekjes, kladpotlood op enkele bladen. 19de eeuwse linnen band. Ernest van Veen, zoon van de beroemde kunstenaar Otto van Veen, was waardijn der munt te Brussel, hij dichtte, toen zijn dochter in het klooster trad, ""Kroone der Vier Hooftdeughden"". (Ref. K. ter Laan) Dit is het enige boek dat hij schreef. De vier kardinale deugden zijn wijsheid, rechtvaardigheid, sterkheid, matigheid. Ref Praz p. 522 ; Landwehr 841 ; BCNI 9823. Zeldzaam, slechts 1 ex. in STCN. Bijgevoegd: Herman HUGO. Pia desideria. Antwerpen, Aertssens voor Boetius a Bolswert, 1624. In-8°, met gegrav. titel en 46 emblematische grav. Gebonden in half leder uit de 19de eeuw. + idem. Pia Desideria. Antwerpen, J.B. Verdussen, 1740. In-12°, met 46 emblematische grav. Versleten lederen band uit de tijd. + [Adriaan POIRTERS] Het Duyfken in de steen-rotse. Antwerpen, C. Woons, 1657. In-8°, met grav. i.t. Versleten lederen band uit de tijd. + Illustrissimo ... Thomae Philippo de Alasatia ... Mechliniensium archi-episcopo ... 1716. In-4°, met gegrav. wapenschild en 7 grote emblematische garv. door P. B. Bouttats. Opgedragen door de leerlingen van het Mechelse jezuïetencollege aan de 9de aartsbisschop van Mechelen. Moderne blauwgrijze kartonnage. (samen: 5 vol.)"