[REDERIJKERIJ]

Const-thoonende Iuweel, By de loflijcke stadt Haerlem, ten versoecke van Trou moet blijcken, in 't licht gebracht. Waer inne duydelick verclaert ende verthoont wordt alles wat den mensche mach wecken om den Armen te troosten, ende zijnen naesten by te sta
Zwol
Zacharias Heyns
1607
€700 - €900

In-4°, zonder paginering, titelvignet, 3 kopergrav. i.t., 14 grote uitv. platen van de intrede, 14 paginagrote blazoenen van de deelnemende kamers van retorica, 13 pagina's gedrukt met muziek in houtsnede. De verzen bij de muziek in civilité. Het laatste deel 'Het wit Angierken van Haerlem' heeft een aparte titelpagina. Scheur zonder verlies zorgvuldig hersteld in eerste titelpagina. Gebonden in vol kalfsleder uit de tijd, scharnieren en kapitalen zorgvuldig gerestaureerd, rug rijkelijk verguld

"Ref. Bibl. Belg. J.37; Praz 307; Scheurleer 138. ""Zeer bekende rederijkersuitgaaf met al de zinnespelen voor het Haarlemsche landjuweel van 1606 vervaardigd"" Ref. Nieuw Nederlandsch biografisch woordenboek ""Als thema voor de rederijkerswedstrijd werd de naastenliefde gekozen, waarbij de barmhartige werd beloond en de gierigaard gestraft. Het was traditie dat de deelnemende Rederijkerskamers op de eerste dag van het landjuweel in een feestelijke optocht hun intrede deden in de stad. Elke kamer werd voorafgegaan door hun knecht die hun blazoen droeg. Het landjuweel is uitvoerig beschreven in een schitterend met gravures verlucht boekwerk dat in opdracht van 'Trou' werd gedrukt door Zacharias Heyns"" (Ref. Pieter Biesboer, codart.nl)"