CATS, Jacob

Tooneel van de mannelicke achtbaerheyt
Middelburg
Hans vander Hellen
1622
€300 - €500

In-4°, [xii], 60, [19] pp, titelvignet in houtsnede, geïllustreerd met 4 prachtige gravures door Pieter de Jode (2), Pieter Serwouters en Willem van der Passe naar Adriaan van de Venne (1589-1662) die het oosterse paleisleven evoceren. Gebonden in half leder (rug vernieuwd). ZELDZAME EERSTE UITGAVE van dit stichtend werk in verzen over de Perzische koningin Vasthi, naar een episode uit het bijbelse boek Esther en met referenties aan klassieke bronnen als Herodotus en Flavius Josephus. Bijgevoegd: idem. 's Werelds Begin, Midden, Eynde, besloten in den Trouwring, met den Proef-steen. Amsterdam, Wed. van Gijsbert de Groot, 1706. In-12°, [44], 673, [3] pp, gegrav. titel, portret van Anne Marie van Schurman, talrijke grav. i.t. Gebonden in vol perkament uit de tijd (2)

Ref. Museum Catsianum, 97 / 182