[ELVERDINGE]

Joyeuse entrée du Comte et la Comtesse Camille de Laubespin à Elverdinghe, Fl. Occ, le 7 Septembre 1897
€700 - €900

In-folio oblong. Prachtig UNIEK album ter gelegenheid van het huwelijk en de blijde intrede, met aquarellen, handgeschreven tekst en foto's. Titelpagina met aquarel van kerk, 'Programme des Fêtes', 'Le Cortège', 'La musique', 'Les Enfants des Ecoles', 'Char St. Hubert', 'Char des Pigeons', 'Les Vélocipédistes', 'Char de l'Agriculture', foto kasteel, wapens Laubespin en mooie tekening kasteel, 18 kleine foto's inhuldiging, 'Discours', 'Décorations des maisons', knipsels uit 'Journal d'Ypres' met verslag van de festiviteiten, enz. Half lederen band uit de tijd. Los bijgevoegd zijn nog een reeks van 17 originele foto's door ANTONY (legendes op de keerzijde), formaat 123 x 175 mm

Uitzonderlijk stuk. Eerder was het kasteel van Elverdinge van de familie D'Ennetières. Het ging via huwelijk over naar de familie de Laubespin. Camille de Laubespin, een kleinzoon van Marquis d'Ennetières, trad in 1897 in het huwelijk met Simonne de Marescot