GEZELLE, Caesar

De dood van Yper
L.J. Veen
[1916]
€50 - €70

In-8°, 233 pp., illustraties b.t. Verbruinde schutbladeren. Oorspronkelijke bedrukte linnen uitgeversband. Behoort tot het zeer kleine corpus van interessant, literair waardevol verhalend proza verschenen tijdens WO I. Bekroond met de Carton-de-Wiart-prijs. Bijgevoegd: Ypres avant et après la Guerre Mondiale. Liége, imp. Bénard, (1919). In-8°, ill. de 122 photographies. Rel. en demi-chagrin rouge. + The Millers' Belgian Relief Movement 1914-15, conducted by the Northwestern Miller. Final Report of its Director William C. Edgar. Minneapolis, 1915. In-folio, 73 pp, ill. in b/w, tijdens WO I was de Belgische bevolking afhankelijk van Amerikaanse graanimport, vnl. uit Minnesota. De diplomaten Herbert Clark Hoover en Brand Whitlock speelden hierin een belangrijke rol. Met een hs. opdracht van de auteur aan Paul Verhaegen. Donkergroene perkaline band (samen: 3 vol.)