SALLUSTIUS Crispus, Gaius

[Opera omnia] quae exstantItem epistolae de republica ord. decl. in Ciceronem et Pseudo-Ciceronis in Sallustium, nec non J. Exsuperantius de bellis civilibus ac Porcius Latro in Catilinam. Rec. diligent. et adnot. illustr. G. Cortius
Lipisiae
apud Joh. Frid. Gelditschii B. filium
1724
€180 - €240

In-4°. [8], XXII, [2], 404 pp, [2] pp, pp. 405-1108, 164 pp, titel gedrukt in rood en zwart. Prachtige PRIJSBAND in gemarmerd kalfsleder met verguld wapenschild van HAARLEM op beide platten, met het motto 'Vicit vim Virtus'. De prijs is vooraan ingebonden (1805). Rug rijk verguld, vergulde boorden rond de platten, gespikkelde sneden

Herkomst: Bibl. Hageveld. Ref. Storm van Leeuwen, Dutch Decorated Bookbinding in the 18th c, vol. III, p. 801, rubbing C. Ref. Dibdin II, 385: ""The diligence and research of all preceding editors are eclipsed by this admirable production of Cortius."" - Schweiger II, 880-81