SPILLIAERT, Léon (1881-1946)

Cloche à plonger
1918
€3.000 - €4.000

Lithographie (40,5 x 29,5 cm) de la série ""Serres Chaudes"", coloriée en crayon et en aquarelle, n° 15/20, signé Leon Spilliaert 1918 en crayon en bas à droite. Le recueil symboliste ""Serres chaudes"" de Maurice Maeterlinck parut d'abord en 1889. Très beau cadre en style art nouveau (72 x 62,5 cm)

Ref. X. Tricot, Spilliaert, n° 16.7. Ref. Adriaens-Pannier, De Droom van anderen (2017), p. 166-168: ""De in twee registers opgedeelde litho verenigt de wereld boven het zeeoppervlak en de mysterieuze wereld op de zeebodem. Het werk ontstond uit een potloodstudie, een combinatie van fantasieën in een soort surrealistische collage