[VAN NU EN STRAKS]

Van Nu en Straks. Eerste Reeks
Brussel
Xavier Havermans
mei 1893 - oktober 1894
€800 - €1.200

In-4°. Afleveringen 1 tot 10. 32 + 32 + 36 pp. , 28 + 32 + 56 + 80 pp. Compleet met 12 platen in en buiten tekst waarvan: 1 phototypie van Xavier Mallery, 1 houtgravure door Marg. Holeman, 3 houtgravures naar van Gogh, 1 portret van van Gogh naar Lievens, 1 litho van Jan Veth, 1 litho van G. Minne, 1 houtgravure van Charles Ricketts, 1 houtgravure van Lucien Pissaro en 1 héliogravure naar James Ensor. Achterkaftje deel 1 niet aanwezig, meeste kaftjes vakkundig hersteld, soms iets verbruid op slechts enkele pag.). Samen in één doos van L. Alvarez. Bijgevoegd: Brochure 'Van nu en Straks' uit 1978 en Jaargangen 1/3 (van 5) van de tweede reeks (1896/1898) gebonden in halflinnen banden uit de tijd.

Complete serie van dit beroemde tijdschrift, gesticht door Auguste Vermeylen, Emmanuel de Bom, Prosper van Langendonck en Cyriel Buysse. Henry Van de Velde verzorgde de lay-out en tekende de kaftjes van deze eerste serie. Hij verzorgde ook mee de illustraties, samen met Théo Van Rysselberghe, J. Thorn Prikker, Jan Toorop, R.N. Roland Holst, George Lemmen, George Morren, G.W. Dysselhof, Richard Baseleer, Victor Hageman. Het manifest in het eerste nummer verklaart : ""Die uitgave vormt ... een werk van boek-kunst, door kunstenaar stoffelijk verzorgd, en waarin zoo weinig mogelijk aan 't werktuigelijk industrieele zal worden overgelaten"" ZEER ZELDZAME REEKS, slechts 50 exemplaren volgens Toussaint van Boelaere