CLAUS, Hugo - APPEL, Karel

De blijde en onvoorziene week
Parijs
1950
€1.800 - €2.600

4to, orig. geïll. omslag (gebruind, een enkel scheurtje), [16] p. (licht vergeeld). Goed ex. in prachtige etui van Luis Alvarez. Zeldzame druk. 1ste nummer van de ""Hand-reeks"" in de COBRA-bibliotheek. De 7 gedichten van Hugo Claus zijn geïllustreerd met 7 met de hand ingekleurde tekeningen van Karel Appel. Het omslag is eveneens geïll. Oplage van 200 genum. ex. Nr 76 op de titelpagina gesign. door Claus en Appel in gekleurde inkt. Het werk kende vrij weinig succes, slechts 3 personen tekenden vooraf in. ""De blijde en onvoorziene week valt op door de ongepolijste directheid van het materiaal, de tegelijk speelse en agressieve toon, de associatieve techniek en de grensvervaging tussen mens en wereld. De tekeningen zijn door Appel in primaire kleuren met de hand gekleurd, de gedichten zijn met lucifers op papier aangebracht,...

Ref. Hugo Claus. Twaalf lezers en een snurkende recensent, 6.1. Hugo Claus 65, p. 107. Zichtbaar zeldzaam, p. 116-117