ex off. Plantinana
1628
In-folio (34,5 x 21,5 cm), [12], lxxxvii, 1060, [162] pp, gegraveerde allegorische titels (witte boorden weggeknipt), door Galle. Egaal verbruind. Wormgaten. Ontbreekt laatste blad (drukkersmerk) Gebonden in varkensleder op eiken platten, met blindstempeling, krassen op de platten, bronzen beslag op 3 van de 4 hoeken, sloten verloren
Prachtig neogotisch exlibris Maredsous en tegenstempels. Ref. BCNI 8028. Met Vitas Patrum (of Vitae Patrum) wordt in het algemeen gedoeld op een verzameling van levensbeschrijvingen en uitspraken van de woestijnvaders die in de vierde, vijfde en zesde eeuw leefden in de woestijnen van Egypte, Syrië en Palestina. De bekendste was wel Hieronymus. De editie van Rosweyde is weliswaar niet de enige grote uitgave van Vitas Patrum-teksten, maar wel de meest invloedrijke. Voor het bredere publiek verscheen ook een Vlaamse vertaling: 'T leven ende spreucken der vaderen. Rosweyde is de stichter van het latere Antwerpse genootschap van Bollandisten