PUTEANUS, Erycius

Bruxella, incomparabili exemplo septenaria, gripho palladio descripta : luminibus historicis, politicis, miscellaneis distincta et explicata
Bruxellae
J. Mommaert
1646
€320 - €450

In-folio, gravure sur page de titre de St. Michael et panorama de Bruxelles, 3 gravures doubles h.t. : 'Urbis Bruxellae prostectus a meridie', 'Basilica D. Gudilae', 'aulae Bruxellensis forma interior', 4 gravures dans le texte 'septem nobilum familiarum', 'Panarium vetus regium nunc praetorium in foro' en 'Curia urbis Bruxellensis'. Qq lég. tâches. Reliure veau d'époque, dos à 6 nerfs or. (lég. frot.)

Ericus Puteanus of Hendrik van den Putte (Venlo 1574 - Leuven 1646). Ref. Dekkers 36:4. - STCV. (2 vol.) Ex-libris sur page de titre de Coll. HENRI-JAPAR