[DE GHELLINCK]

Beschryvinghe behelsende de gelegenthydt ende Consistentie van het Casteel, foncier ende leengoed van d'heerlyckhede der Prochie van Coyghem ... mitsgaders van het Leen genaemt De Vergulde Spore ... al competerende M'her Louis Charles De Ghellinck
1756
€1.000 - €1.400

In-folio, [20] ff, manuscript op papier, achterin zijn twee uitvouwbare manuscriptkaarten op perkament ingebonden: - F. de BAL. Carte figurative van het Casteel ende Fonciergoed der Prochie Leenhove en Heerlyck. van Coyghem alsmede van het Leen De Vergulde Spore (1760). 62 x 54 cm, met inkt en aquarel. - F. de BAL. 2e Carte Figurative vande Cheyns gronden gehouden van d'Heerlijckhede van de Woestine in de prochie van Coyghem. 36 x 29,5 cm. Gebonden in vol kalfsleder, vergulde omboording rond de platten, rug rijkelijk verguld

Het landelijk dorpje Kooigem ligt tien kilometer ten zuiden van Kortrijk, op slechts enkele kilometers van de Schelde, langs de oude weg van Kortrijk naar Doornik