Onthoofde Catharina, getroost door twee engelen
Olie op doek, 73 x 92 cm. 18de eeuws? Ingelijst. Herkomst: privécollectie Mechelen, eerder in een Vlaams vrouwenklooster
De Heilige Katharina van Alexandrië wilde haar geloof niet opgeven, de keizer Maxentius wilde haar sparen als ze met hem zou huwen. Ook dat weigerde ze. Omdat het niet lukte haar met een rad dood te martelen, liet de keizer haar uiteindelijk onthoofden.