[BOEKBAND AUGUSTE DE DECKER-LEMAIRE] - THIERY, Michel

Arrem en Herlinde een verhaal uit de IXe eeuw aan kinderen verteld. Met ill. R. Debuck
Gent
School van het boek (School de Ridder)
1926
€700 - €900

4°, 61 blz, 9 vol. pag. ill. en talrijke vignetten van R. Debuck, ingebonden met orig. geïll. kaften. Met foto van auteur naast titel en gesigneerd door illustrator en binder. Originele beschermdoos met twee metalen sloten. Bijgevoegd: twee visitekaartjes binder met teksten voor Michel Thiery

UNIEK EXEMPLAAR in een meesterband van AUGUSTE DE DECKER-LEMAIRE met vermelding (in handschrift) 'Deze boekband werd ontworpen en uitgevoerd door A. De Decker, boekbinder dezer stad in vollen band zeugleder; de versiering werd met de hand in het leder gedreven en ingewerkt. Vriendschappelyk aangeboden aan mynen vriend Hendrik Thiery, als blyvende herinnering aan onze samenwerking gedurende vyf-en-twintig jaar. Gent, den twaalfden december 1928'. 'Op den voorkant is afgebeeld: Der grosse Jellingestein, blz. 283, fig 182, 2de boekdeel. Op den achterkant is afgebeeld: Tierbild von einer bronzen dänischen Spange. blz. 285 fig. 184, IIbd Ontnomen uit het werk 'Nordische Altertumkunde 1896'. Dit boek was ge-exposeerd op 'Musée du Livre - Bruxelles du 29.11 - 29.12.1930. 'A. De Decker-Lemaire steekt torenhoog boven al zijn confraters uit en mag als de origineelste onder de moderne Gentse binders beschouwd worden' Zie: Gent, 1000 jaar kunst & cultuur (1975)