Caerte-boek der prochie van St. Nicolaes
Handgemaakte atlas (44 x 29 cm) met 26 handgetekende en met aquarel afgewerkte kadasterkaarten door J.J. DU CAJU in het jaar 1806. Met vooraan een register van de kaarten. Band uit de tijd met blauw papier en herstelde rug. Bijgevoegd: 3 kadasterkaarten van St. Niklaas (uittreksels) uit eind 19de eeuw. Rond het geheel werd in 1886 een halflederen kaft gemaakt met opdruk in goud: ""Oude kaart van St. Niklaas. Opgedragen door Ch. Van Dommele & E. Stockfisch aan den heer Nath. Vanraemdonck 1886
Deze kaart is gebaseerd op de kaart van BEMEELEN uit 1640-1641