[SANDYS, George]

"Sandys Voyagien, behelsende een historie van de oorspronckelijcke ende tegenwoordige standt des Turcksen Rijcks: hare wetten...als mede van Aegypten; d'Antiquiteyt, verborgene characteren... neffens een beschrijvinge van het H. Landt ... Eyndlyck Italien
by Jacob Benjamin [in fine: Pieter Dircksz Boeteman]
1653
€700 - €900

Klein in-4°, [2] + 292 pp. Gegraveerde titel en met 29 fijne kopergravures waaronder 3 b.t., o.a. een zicht op Jeruzalem. Oude marginale vochtvlek op eerste bladen. Gegraveerde titel gedateerd 1654 maar titelblad en colofon zijn gedateerd: 1653. Vol perkamenten band uit de tijd met omgezette randen, gladde rug, gespikkelde sneden. Onderste kapitaal lichtjes gewreven

Eerste Nederlandstalige editie. Vertaald uit het Engels door Johannes Glazemaker (de oorspronkelijke Engelse uitgave verscheen te Londen in 1615). George Sandys (1578-1644). Tiele p. 212. Voorbeijtel Cannenburg, W., Nederlandsch Historisch Scheepvaart Museum, Amsterdam, 1960, vol. 2, p. 255. Vier exx in STCN. Handschriftelijke herkomst op titelblad van Baron de Goessen Vertaling: Petit in-4°, [2] + 292 pp. Titre gravé et 29 gravures sur cuivre dont 3 gravures h.-t., e.a. une vue de Jérusalem. Mouillure marginale aux premières pages. Le titre gravé porte la date de 1654 mais la date sur la page de titre et dans le colophon est celle de 1653. Plein vélin de l'époque à petits rabats, dos lisse, tranches jaspées. Coiffe inférieure légèrement frottée Édition originale néerlandaise. Traduite de l'anglais par Johannes Glazemaker (l'édition originale anglaise parut à Londres en 1615). George Sandys (1578-1644)