DAPPER, Olfert (1636 - 1689)

Naukeurige beschryving van Asie. Behelsende de gewesten van Mesopotamie, Babylonie, Assyrie, Anatolie, of Klein Asie. Beneffens eene volkome beschrijving van gantsch gelukkigh, woest en petreesch of steenigh Arabie
Jacob van Meurs
1680
€300 - €400

"2 dln. in 1 vol. in-f° (32,5 x 20 cm), [4] + 357 + [3], 324 + [4] pp. Geïllustreerd met 6 (van 10) gravures op dubbele pag. b.t. of uitv. en met 14 gravures i.t. in het eerste deel; met 1 (van 5) gravures b.t. en met 8 gravures i.t. in het tweede deel. Exemplaar met marginale watervlekken, wormgaatjes, hoek van titelpagina gerestaureerd. Ontbreken gegrav. titel, 2 bladen van het voorwerk en 8 gravures. Gebonden in donkerbruin kalfsleder, versierd met blindstempeling, gebruikssporen, scheur in het leder onderaan de rug"

Eerste editie van deze belangrijke beschrijving van Azië door Olfert Dapper (1636-1689). Ref. Tiele p. 72. The original first edition of this description of the Middle East. The second part is entirely devoted to Arabia. Not subject to return